Zaproszenie do udziału w biegu i zapisy

Serdecznie zapraszam do udziału w III edycji Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl, która odbędzie się 8 czerwca 2019 r. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia biegowego jest Stowarzyszenie „Przemyski Klub Biegacza”.

W ramach imprezy zorganizowane zostaną terenowe biegi na dwóch dystansach prowadzących pięknymi szlakami historycznych fortów:

 • „Cesarskim” – 55 km+
 • „Fortecznym” – 21km+

To co wyróżnia naszą imprezę wśród innych ultramaratonów, to wyjątkowy pomysł na połączenie biegowej pasji z poznawaniem jednej z największych atrakcji historycznych i turystycznych Przemyśla i regionu. Do „zdobycia” będzie południowo – wschodnia część pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl – potężnego zespołu obiektów obronnych, z których osiem będzie mijanych przez zawodników w trakcie pokonywania kolejnych etapów biegu. Historia Twierdzy Przemyśl liczy sobie już ponad 100 lat, my będziemy biegać tylko 1 dzień, … ale za to w jakich okolicznościach!

Szczegółowe informacje, regulamin oraz zapisy elektroniczne są dostępne na stronie internetowej oraz za pośrednictwem profilu Facebook, który na bieżąco przekazuje informacje o tym niesamowitym wydarzeniu:

Zapisy: http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=312

Fanpage na FB: https://www.facebook.com/ultramaratontwierdzaprzemysl/

Serdecznie zapraszam
Mieczysław Jałocha
Dyrektor WUTP

Praca Biura Zawodów

WAŻNE  INFORMACJE !!!

 • Biuro zawodów, szatnie oraz depozyt znajdować się będą w Szkole Podstawowej
  nr 11 im. H. Jordana ul. Władycze 5
  Przemyśl
 • Biuro zawodów czynne w piątek, 15 czerwca 2018 r. w godz. 18:00 – 22:00 oraz      w sobotę, 16 czerwca 2018 r. od godziny 6:00
 • Pozostawienie i odbiór depozytów odbywać się będzie na podstawie numeru startowego
 • Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie odpowiada
 • Po biegu będzie możliwość skorzystania z natrysków

Przypominamy, iż każdy uczestnik chcący odebrać pakiet startowy powinien okazać
dowód tożsamości.

Odbiór pakietu startowego tylko osobiście !!!

Oprawa dla zawodników !!! godzina 19:30
w Szkole Podstawowej   nr 11
im. H. Jordana ul. Władycze 5 Przemyśl

Niewielkie utrudnienia i ograniczenia w ruchu drogowym

Szanowni Państwo, mieszkańcy miasta Przemyśla oraz drodzy turyści – w dniu 16 czerwca 2018 r. odbędzie się w Przemyślu impreza biegowa II Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl. Organizowane zawody spowodują utrudnienia i ograniczenia w ruchu za co z góry serdecznie przepraszamy i prosimy o w miarę możliwości omijanie niżej wymienionych ulic w następujących godzinach:

 1. Rynek, Grodzka, Kmity, Królowej Jadwigi:
  w godzinach: 6:45 – 7:15, 8:45 – 9:15
 2. Pasteura od przekaźnika do wysokości ul. Na Zawadach:
  w godzinach : 7:10 – 8:10, 9:10 – 13:00
 3. Zamkową, Katedralną, Asnyka, Rynek:
  w godzinach :10:00 – 16:00

Biegaczu – dlaczego warto zostać w Przemyślu na dłużej?

17.06.2018 czyli dzień po Ultramaratonie Twierdzy Przemyśl Święto Fajki  a w programie:

Wielka Parada Fajkarzy, Kiermasz Fajkowy, mnóstwo stoisk z polskimi, niemieckimi i węgierskimi przysmakami to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą na uczestników wydarzenia. W programie imprezy tradycyjnie znalazły się także koncerty. Tego dnia już o godzinie 16.40 rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta – na scenie pojawi się niezwykle energetyczny zespół YELLOW HORSE, zaraz po nich wystąpi Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI, niesamowity węgierski duet LÁSZLÓ GONDA i ERNÖ BÁDER oraz niemiecka grupa RESET. Gwiazdą wieczoru tegorocznego Święta Fajki będzie zespół KONIEC ŚWIATA.

I jeszcze kilka powodów dlaczego warto u nas zostać na dłużej.

Jest to miasto o bogatej, niezwykle interesującej historii i kulturze, których można dotknąć przede wszystkim poznając miasto, jego specyficzne, malownicze położenie na wzgórzach po obu stronach rzeki San, zabytkową architekturę, z górującymi nad nią wieżami licznych kościołów, lecz także odwiedzając miejscowe muzea:

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, w którym znajduje się m.in. trzecia, co do wielości kolekcja ikon w Polsce, www.muzeum.przemysl.pl;

Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, z przenoszącą nas w przeszłość ekspozycją wnętrz mieszczańskich, www.muzeum.przemysl.pl;

Muzeum Dzwonów i Fajek, Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, jedyne takie w Polsce, prezentujące dwa, istniejące do dzisiaj, miejscowe rzemiosła – ludwisarstwo i wyrób fajek. Muzeum znajduje się w wieży zegarowej, z której górnego tarasu roztacza się widok na panoramę miasta, www.muzeum.przemysl.pl;

Muzeum Archidiecezjalne im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, z bogatą i bardzo różnorodną kolekcją sztuki religijnej, www.muzeum.przemyska.pl.

Warto zejść trochę niżej i zajrzeć do przemyskich podziemi, będących świadkami historii miasta od czasów średniowiecza. W Przemyślu można „przeżyć” atak nuklearny. Od niedawna udostępniono zwiedzającym Schron Kierowania Obroną Cywilną, zbudowany w czasie zimnej wojny (www.schron.webfabryka.pl).

W Przemyślu można spędzić czas również bardzo aktywnie. W samym mieście, jak i jego okolicach znajdują się ścieżki i szlaki piesze i rowerowe. Od niedawna rowerzyści mogą cieszyć się nową, bezpieczną, oddaloną od ruchu samochodowego ścieżką, ciągnącą się ok. 6 km wzdłuż Sanu, będącą częścią ogólnopolskiej trasy Green Velo. Jest ona również popularna wśród biegaczy.

Przemyśl, to też doskonała baza wypadowa. W najbliższej okolicy warto zwiedzić forty słynnej Twierdzy Przemyśl. Zaledwie 10 km na zachód od miasta znajduje się renesansowy zamek w Krasiczynie. W kierunku północno-wschodnim warto udać się do Arboretum w Bolestraszycach.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.visit.przemysl.pl, na której znajdują się wszystkie bieżące informacje dla turystów. Dostępna jest również aplikacja tej strony na telefon. Na miejscu działa Centrum Informacji Turystycznej, przy ulicy Grodzkiej 1.

To tylko garść propozycji, jak można spędzić czas w Przemyślu i dlaczego warto tu zagościć na dłużej.

„Święto Fajki” – to o nim mowa, w tym roku będzie miało szczególny wymiar, bowiem do wspólnej zabawy przyłączą się nasi przyjaciele z Węgier i Niemiec. Razem będziemy cieszyć się nie tylko z tego, że Przemyśl jest niekwestionowaną Stolicą Fajki, ale zamierzamy tego dnia świętować także piękny Jubileusz – 25-lecie partnerstwa miast Przemyśl – Padeborn oraz 15 lat partnerstwa Przemyśla i Egeru.

Koszulka II Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl oto ona

Przedstawiamy koszulkę jaką otrzymają w pakiecie uczestnicy II Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl!

 • Dystans forteczny 21 km+ – koszulka z krótkim rękawkiem
 • Dystans Cesarski 55 km+ – koszulka z długim rękawkiem

PROJEKT wykonany przez naszą koleżankę Małfgorzatę Frankowską -Czwakiel (najlepsza projektantka koszulek biegowych i nie tylko)

Koszulka firmy ATTIQ znanej, cenionej i związanej z imprezami biegowymi
organizowanymi przez PKB

 

MINI WYSZEHRADZKI ULTRAMARATON TWIERDZA PRZEMYŚL dla dzieci!

MINI WYSZEHRADZKI ULTRAMARATON TWIERDZA PRZEMYŚL 
BIEGI DZIECI podczas Ultramaratonu Twierdza Przemyśl

Zapisy: http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=236
– roczniki 2010 i młodsze – dystans 200 m
– rocznik 2008 i 2009 – dystans 200 m
– rocznik 2006 i 2007 – dystans 500 m
• Limit uczestników 100 osób!!!
• Każdy uczestnik otrzymuje medal!!!
• Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę rzeczową!!!

Regulamin Mini Wyszehradzki

Kategoria Żołnierze i Mistrzostwa 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich!!!

W ramach II Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl, na dystansie Fortecznym – 21 km, nowa kategoria „Żołnierze”. Do wygrania Ciupaga ufundowana przez Dowódcę 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich ppłk Marcina Duszę. Również na tym dystansie rozegrane zostaną Mistrzostwa 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w półmaratonie górskim.
Serdecznie Zapraszamy !!!

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide