Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony

Polecamy

 

Nagrody Sensei Roku w Przemyślu

W dniach 24 - 25 października odbył się w Pińczowie VI Centralny Kongres Karate pod honorowym patronatem W.O.F./Naha, Okinawa-Japonia/. Wzięło w nim udział ponad 120 instruktorów z klubów Shorin-Ryu z terenu całej Polski zrzeszonych w PUSKK oraz ekipy z Republiki Czech, Słowacji i Norwegii.

Prezentacja video z poprzednich pięciu lat Gali "Sensei" przypomniała w zarysie historycznym najważniejsze momenty z Kongresów z lat 2010 - 2014.Wręczenia tegorocznych statuetek "Sensei" dokonał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas. Tegorocznymi laureatami zostali: Krzysztof Grabowski - 5 dan i Mieczysław Jałocha - 5 dan (obaj z Przemyskiego Klubu Shorin-Ryu Karate). 

Kongres otworzył Starosta Pińczowski - Zbigniew Kierkowski. W konferencji naukowej prof.Aleksander Staniszew uzasadnił "dlaczego tylko należy wybierać Shorin-Ryu do ćwiczenia" a wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorantka Kinga Klaś-Pupar profesjonalnie zapoznała zebranych  z "oceną i treningiem funkcjonalnym w sztukach walki". Pomiędzy wykładami wystąpił przyjęty owacyjnie kwartet smyczkowy "Crystal String Quartet" z Katowic. Główną część Kongresu czyli  Galę "Sensei" otworzyła prezentacja loga jubileuszu 40-lecia Shorin-Ryu w Europie , który odbędzie się w 2016 roku w Paryżu.

Po części oficjalnej sensei Aleksander Staniszew przeprowadził dwie sesje treningowe  Shorin-Ryu Karate, czarne pasy zostały również poddane testom diafnozującym trening funkcjonalny przez Studenckie Koło Odnowy Biologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tradycyjnie całość Kongresu dedykowana była obchodom Światowego Dnia Karate "Karate No Hi". 
Powered by Joomla!®. Designed by: Drupal Templates modified by Zyziu ®.