Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony

Polecamy

 

2013 OKINAWA - JAPONIA

Ponad 30 osobowa ekipa polska wzięła też udział w cyklu specjalistycznych treningów karate oraz kobudo, prowadzonych przez sensei Kenyu Chinen. Wystąpiła również w pokazach szeroko transmitowanych przez media. Zarówno w pokazach jak i w podczas Pucharu świata bardzo wielu znanych okinawańskich sensei reprezentujących Goju-Ryu, Uechi-Ryu i Shorin-Ryu zaznaczyło swoją obecność. Tegoroczny pobyt na Okinawie był wyjątkowy i dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń jak wyjazd na wyspę Ie oraz Mijako. Poniżej zamieszczony został film przedstawiający relację z pobytu w ojczyźnie Karate, zmontowany przez sensei Jerzego Chrzanowskiego.

 

 

 

 

Polacy uczestniczyli w treningach oraz oraz w IV edycji Pucharu świata Shorin-Ryu Karate i Kobudo (W.O.F.). Reprezentacja Polski Shorin-Ryu Karate zdobyła 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale . Są to pierwsze medale w historii polskiego karate - zdobyte w ojczyŸnie karate. W klasyfikacji końcowej Polacy ulegli tylko bardzo licznej reprezentacji Francji wyprzedzając między innymi silne reprezentacje Japonii i Kanady. W tegorocznej edycji Pucharu świata, który odbył się w Yomitan w dniach 11-18 sierpnia uczestniczyło kilkuset zawodników z wszystkich kontynentów. Skład Honorowego Komitet Pucharu świata stanowili: Prezydent W.O.F. sensei Kenyu Chinen, Sekretarz Generalny W.O.F. sensei Aleksander Staniszew, Burmistrz Yomitan Denjitsu Ishimine, Prezydent Okinawa Shorin-Ryu Karate Association sensei Takeshi Miyagi i Branch Chief W.O.F.z Okinawy sensei Mikyo Sueyoshi. Dodatkowo Aleksander Staniszew pełnił prestiżową funkcje Dyrektora Pucharu świata. Funkcję sędziów w Pucharze świata pełniło pięciu naszych sensei : Zbigniew Wójcik, Tomasz Zając, Piotr Wiśniewski, Adam Jamróz i Ireneusz Wojtkowski. 

 

 
Powered by Joomla!®. Designed by: Drupal Templates modified by Zyziu ®.